2012. március 4., vasárnap

Szingapúr

Pár napra munka ügyben Szingapúrba kellett utaznom. Szingapúr 25 órányi útra van Austintól, és 14 órával van előrébb az időzónákban. Szerencsére tudtam a repülőgépen aludni, ami szerintem a legjobb orvosság az időzóna változás ellen. Az ott-tartózkodásom elég rövid volt, csak a visszautazásom előtti délután volt néhány órám körbenézni a városban.

Kilátás a Marina Bay hotel tetejéről a belvárosra
A hőmérséklet 30 fok körül volt, a levegő párás, nedvességgel teli. Szingapúrban kb 5 millióan élnek, ebből 2 millió a helyi lakos és 3 millió az ott dolgozó külföldi. Láthatóan a belvárso felhőkarcolóiból kisétáló öltönyös menedzserek többségükben európaiak, amerikaiak, míg a város építkezésein a gerendákat cipelő szakadt ruhás munkások a helyiek.
50 perc alatt fordul körbe az óriáskerék a rajta lévő üveg kilátó gondolákkal
Szingapúrban nagyon drága a hely, folyamatosan átépítik a várost a jobb helykihasználás érdekében. A régi felhőkarcolókat lebontják és újak emelkednek a helyükön.
A szállodák alatt több emeletnyi mélységben bevásárlóközpontok és folyosók húzódnak.
A városnak semmilyen saját erőforrása nincs, az ivóvizet is vezetéken kapják a szomszédból. Most dolgoznak olyan technológián amely elegendő tengervizet és esővizet tenne ihatóvá ahhoz, hogy a város legalább ivóvízben önellátóvá váljon.
A szingapúri Parlament épülete, háttérben a belváros, az üzleti negyed felhőkarcolói
Nemcsak az áru érkezik hajókon, repülőkön a városba, de minden építőanyag, koynhaedény, televízió, autó, betonkeverő, pohár amit a lakosok használnak, kívülről érkezik.
A Masjid Jamae mecset. 1826-ban épült, ez a legkorábbi mecset Szingapúrban.
A városban szorosan egymás mellett élnek a legkülönbözőbb származású és vallású emberek. Az egyik legrégebbi hindu templom a kínai negyedben áll.
Szingapúr legrégebbi hindu temploma, az 1827-ben épült Sri Mariamman.
A templomot a kőkerítés tetején őrködő szent tehenek szobrai őrzik. A templom bejárata felett emelkedő tornyon 6 szintben színes ember- és istenalakok nyüzsögnek.
A templom tornya
A kínai negyedben kis üzletek és vendéglők sorakoznak egymás hegyén-hátán. Az utcákban szinte mindenütt ételszag árad, néhol fűszeres, néhol csak sült hús, a rengeteg kis étkezdéből.

A kínai negyed utcái felett lampionsorok vannak kifeszítve, éjszaka sajátos pirosas fénnyel árasztva el az utcákat.
Az utolsó, amit Szingapúrból láttam, a tágas, nagy repülőtér volt, amelyet igazán nagy forgalomra terveztek. Széles folyosók, nagy belső terek az üzletek közt, kényelmes fotelek sűrű sorokban, a belső tereken pálmák, a falakon több emeletben futónövények.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése