Itt Austinban is jócskán vannak hajléktalanok, majdnem minden nagyobb külvárosi kereszteződésnél állnak. Ugyanúgy mint otthon, nem sokan adakoznak nekik, mert nem lehet tudni ki szorul rá ténylegesen, ki gyűjt csak alkoholra, és ki az, aki szervezett banda részeként szed össze pénzt.
Közben nagyban megy a Dél-Délnyugat rendezvény, és a sok résztvevő a mobiltelefonjával, tabletjével, laptopjával "elfogyaszt" minden internet kapcsolódási lehetőséget a környéken. Erre építve egy internet szolgáltató cég egy elég vegyes fogadtatású újítást vezetett be: a vásáron és környékén álldogálló, tébláboló hajléktalanoktól "vehetnek" az emberek pár percnyi széles sávú internetet. Aki kapcsolódni akar az internetre, annak be kell küldenie a hajléktalan nevét egy adott telefonszámra SMS-ben, engedélyezni egy elektronikus fizetést, és cserébe kap SMS-ben egy jelszót, amivel csatlakozhat a hajléktalannál lévő mobil internet eszközhöz. A befizetett összeget 100%-ban később megkapja a hajléktalan. Az internetes szolgáltatást biztosító cég azt mondja, így akarja felhívni az utcán élőkre a figyelmet és nem utolsósorban persze önmagát így tudja reklámozni.
A CNN is meginterjúvolt néhányat a hajléktalanok közül, akik azt mondják, sokan olvassák el a tájékoztatót, de viszonylag kevesen vásárolnak náluk ténylegesen internet időt. Az egyik meginterjúvolt pl. elmondta hogy Charlotte-ból (ami közel 1900 km-re van) költözött Austinba új életet kezdeni, de nincs autója, így nem tudott elég állásinterjúra elmenni, és hamar az utcán találta magát. Tetszett nekik a kezdeményezés, azt mondták, ez is egyfajta munkalehetőség, amivel esélyt kapnak dolgozni és pénzt keresni. Angolul tudók számára a CNN cikke itt található: http://money.cnn.com/2012/03/12/technology/homeless-hotspots/index.htm
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése