Az előző estéhez még hozzátartoznak azok a nagyszerű hula táncok, amelyeket a szállodában és este a bárban láttunk. A gesztusokkal egész történeteket mesélnek el. Dóri különösen élvezi és értékeli a táncosok ügyességét.
Vannak férfi táncosok is akik nagyon profi hula előadók.
A mai reggelt egy jó tengerparti sétával kezdtük, felhős és szeles időben.
Megreggeliztünk a már ismerős furgonnál.
Aztán egyenesen a sziget déli oldalán lévő, népszerű Po’ipu strandra mentünk át, abban a reményben hogy megjavul az idő. A strandon kb. ugyanannyi madár volt, mint ember.
A langyos időben csak kevesen mentek a vízbe, de volt néhány lelkes szörfös is, aki elég jónak ítélte a hullámokat.
Volt egy különleges vendég is, egy fóka aki kényelmesen sziesztázott a napon, és akit a nyugalma érdekében a helyi vízimentő körbekerített, hogy az emberek ne zavarják. Külön kis privát strandja volt a strandon.
Néhány kilométerre egy másik látnivaló várt, egy blowhole - olyan szikla repedés, ahol az alulról becsapó hullám, nem lévén más kiútja, a repedésen át felfelé “fúj ki” a sziklából.
A kávécserjéket hosszú sorokban ültetik. Egy bokor egyszer egy évben fél kilónyi kávébabot terem.
A kávészemek begyűjtéséhez ilyen kombájn-szerű gépeket használnak. Ezek rugalmas, üvegszálas pálcákkal verik le a bokrokról a kávébabot, anélkül hogy a bokorban kárt tennének.
Az egyikük nekiállt uzsonnázni.
A napsütés egyre erősebb lett, úgyhogy miután megkávéztunk, egy olyan programnak vágtunk neki, amit eredetileg máskorra terveztünk, de ki akartuk használni a váratlan forró nyári délutánt: nekivágtunk a Waimea kanyonnak vezető útnak. A kanyont a Csendes óceán Grand Canyon-jának is nevezik, és az egyik legnevezetesebb látnivaló Kaua’i-n. A kanyargós út mentén, ami a tengerszintről több mint 1200 méter magasba kanyarog fel, megálltunk a Vörös Föld Vízesés (Red Dirt Waterfall) mellett.
A kanyon peremére felérve, az egész óriási völgy a lábunk alatt terült el. Bár sokkal kisebb mint a Grand Canyon, elég nagy ahhoz hogy a turistákkal teli helikopterek aprócska szúnyognak tűnjenek benne. És itt több a növényzet mint a Grand Canyon-ban. A fényképek csak gyengén tudják visszaadni azt a fantasztikus érzést amit egy ilyen grandiózus természeti csoda mellett állva érez és lát az ember.
Az út még hosszú mérföldeken át kanyarog a kanyon mentén, majd a Na Pali szikláknál végződik, a sziget északnyugati sarkánál, a Pu’u O Kila kilátónál, ami a Kalalau völgyre néz. Ez az USA és a világ egyik legszebb kilátó pontja, de leggtöbbször ködben, felhőben van. Nekünk csodálatos szerencsénk volt hogy ragyogó napsütést és kristálytiszta eget kaptunk ajándékba, amíg ott voltunk.
Ahol a völgy lefut az óceánig, kristálytiszta kék víz csillog, egy kicsit még bele is lehet látni a több mint 1200 méter magasból. A meredek sziklacsúcsok mellett minden más eltörpül.
A kilátást csodálva, belefutottunk egy másik magyar házaspárba, akik az USA-ban élnek és fél évre költöztek Hawaii-ra; és más váratlan barátot is szereztünk.
A környék látványától eltelve, végül belevágtunk a haza vezető másfél órás autóútnak. A nap kicsit megperzselt és kiszárított, a túra szomjassá tett bennünket. Úgyhogy egyenesen az előző napi vacsorahelynek vettük az irányt, a Jimmy’s Grill nevű nyitott kertes vendéglőcskének, ahol pompás mahi mahi halvacsora és néhány sör csúszott le a torkunkon. Pont mire beesteledett értünk haza a szálloda parkolójába.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése